תכנון בתי מלון - אדריכל המתמחה בעיצוב ותכנון של בית מלון

אחד התנאים הבסיסיים ביותר של חופשה מצליחה הוא שיהיה בבית מלון העונה על ציפיות הנופש. מעבר לקבלת שירות הולם, ניקיון, אוכל טעים ועוד, ציפיות הנופש קשורות גם למראה המלון ולמבנה שלו. תכנון בתי מלון צריך לשלב בין פרקטיות, נוחות, תחושת פינוק וגם סגנון ואווירה. היום ישנם סוגים שונים של בתי מלון. ישנם בתי מלון גדולים ומלאי חדרים בסגנון מודרני, מלונות בוטיק שמטרתם לספק לאורח את כל צרכיו, רצונותיו ואפילו מעבר לכך או בתי מלון כפריים שמטרתם היא קודם כל לתת לאורח להתנתק משגרת היום יום. שלב התכנון כולל הן היבטים פרקטיים ומבניים והן היבטים עיצוביים.

 

תכנון בתי מלון מתחיל בהכרת קהל היעד

סוגי בתי המלון השונים מכוונים גם לקהל יעד שונה. מלונות הבוטיק האורבניים מכוונים מאוד לאנשי עסקים שמתארחים בעיר או זוגות שרוצים לקבל במלון את השלווה והאווירה הרומנטית באמצעות עיצוב ייחודי ושימת דגש על תרבות, בין אם באמצעות ספריה בכל חדר, יצירות אמנות ועוד. מלונות כפריים מכוונים לזוגות שרוצים לחוות אווירה כפרית חמימה או למשפחות שמכוונות לחופשה של טיולים סביב המלון בשילוב אטרקציות במלון כמו בריכה. אדריכל האמון על תכנון בתי מלון רואה קודם כל מול עיניו את קהל היעד לו מכוון המלון והתכנון נעשה בהתאם לכך בין אם באמצעות חומרים, צבעים, יצירת קשר  סגנוני ועיצובי בין החללים הציבוריים במלון לחדרים ועוד.

 

לתכנן את מלון החלומות באמצעות אדריכל מנוסה

היוצא לנופש מפנטז על חופשת החלומות שלו. מי שמקים בית מלון מפנטז על מלון החלומות שלו המהווה פעמים רבות את פרויקט חייו. לכן, חשוב שתכנון בית המלון יתבצע על ידי אדריכל או משרד אדריכלים המומחים בתחום בתי המלון. תכנון בית מלון צריך להתבצע על פי סטנדרטים אחרים והוא דורש הרבה מאוד יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה לצד ידע פרקטי כיצד אמור בית מלון להיות בנוי, מאורגן ומחולק. משרד האדריכלים IS-Architech שהקימה האדריכלית ינינה שדן מתמחה בתכנון ועיצוב פנים של מגוון מבנים, ביניהם בתי מלון אשר להם מוקדשים הרבה מאוד זמן, מחשבה ויצירתיות.

 

תכנון בתי מלון | ינינה שדן